Když zamrznou kanály v Holandsku, nelze odolat 

Jen co se ta zpráva roznesla, všeho nechávám a chvátám do Holandska. Jejich kanály jsou proslulé a k bruslení vzácné. Dnešní reportáž zachycuje dopolední rej na kanálech. Pokud tomu nevěříte …

… zde je návrh na neděli: Přehrada na Černé – Hradiště

Hradiště vyloženě svítilo ledem na satelitním snímku z 9.3. Nikdy jsem tam nebyl a posloužilo jako záložní plán pro jednu vodní plochu v okolí, která nakonec byla také zamrzlá parádně a při podobném průběhu počasí jako z pátku na sobotu slibuje perfektní bruslení i pohledný led. Bruslení zde má cenu max. do 10:00 a jen v části od mostu proti proudu. I tak je to docela velké. Driftování a neobvyklé plavání zveřejníme později.
Zpět k Hradišti. Není velké, zato je zajímavé. Náhon připomíná holandský kanál a doporučuji ho hned ráno, jeho led měkne. Na hlavní ploše zůstane levý břeh neosvícený sluncem po celý den. Pravý bude fajn po ránu. Led silný, jen u přítoku je třeba koukat. Led je krásný, většinou hladký, na části položili teraco. I další ledové jevy najdete v hojnosti. V pravé poledne se v sobotu dalo ještě bez omezení bruslit všude, raději se ale vypravte dříve.

Jinak v neděli jedu na hranice, takže bruslení tak maximálně při přestávce v řízení na Zemplínské Šírave 🙂

Napsat komentář