Punčochy a další průzkum neznámých vod

Neteře a synovec objevili led nedaleko od Prahy, bylo tedy třeba prověřit okolí. Mně se pro změnu nepodařilo najít jejich kluziště, ale ostatní objevy pro dnešek stačily. Severně od Nového Strašecí se na Loděnici nacházejí Punčochy. Jsou aspoň pravým břehem zcela chráněny před sluncem. První punčocha byla Malá, ale pruh hladkého ledu s bezproblémovým nástupem má 250 metrů běhme kterých se dá pozorovat hejno lysek skotačících ve vodě, ryby pod ledem, šikmý led a spousta rostlin a stromů. Velká Punčocha je ale bez ledu, jen velmi malé plošky ledu, které nestojí za pokus, ač člověka udrží. Další rybníky po proudu Loděnice jsou na tom podobně. Punčochy ale mají perspektivu, vod je tam blízko sebe hodně, evidetně dobře zamrzají a vydrží. A samozřejmě jsou velmi pěkné okolím.

Zde je odkaz na záznam přímého přenosu z Malé Punčochy, včetně průšlapu při pozorování lysek: https://www.facebook.com/1424437013/videos/522659895949392/

Vždy je ale dobré poznat i podstatnější plochy. Díky průnikové přihrávce zkušené bruslařky se podařilo zmapovat Jezero žluči. Bohužel je v tuto chvíli převážně bez ledu, led o obvodu cca 1 km by byl fajn, pokud by se v okolí nevyskytoval žlučovitý dědek a jeho pohůnkové. Takže jen symbolické sklouznutí snad mimo dosah „oček“.

A pomalu nadchází období bruslení při měsíci. Otázkou je, kde.

Napsat komentář