Sparta už není první ani na Letné

První částečné bruslení na novém jezírku na Letné. Led k bruslení na hraně je v části blíže k Vltavě a Stalinovi. I tak hodně pružil. Ke konci bruslení došlo ke dvěma průřezům, jen průřezům, podařilo se z toho odjet. Část, na které je dnes černý led, je slabá, místy velmi slabá. Po další mrazivé noci, pokud bude, by se možná mohlo bruslit po celé ploše. Není to velký rybník, ale zase je v centru Prahy a vyloženě malý také není.

Ráno tam probíhala nějaká údržba, vypadalo to, že jim zamrzlo napouštění, nebo to byl kontrolní den. Pozitivní je, že nikdo z přítomných se nijak nevyjadřoval k bruslení. Jen dvojice, která možná ani nepatřila k pracovní skupině, na mě volala, že závidějí a že mi gratulují k prvnímu bruslení na zcela novém jezírku. Také na ledě neleželo moc kamení, i když úplně bez to nebylo.

K prvobruslení: možná toto nebylo úplně plnohodnotné prvobruslení, neboť šlo jen o zhruba třetinu plochy. Jako prvobruslení bych si představoval aspoň polovinu obvodu, nebo napříč, oboje oběma směry a v kuse nabruslit aspoň kilometr. Mám přes tři, tak to možná jako prvobruslení vyhodnotím 🙂 Jsem zvědav, zda to nebude napadeno z právního hlediska 🙂

Napsat komentář