Vybavení: nordické brusle, vyprošťovací bodce a další

kontakt na prodejce: Jan Stodola, jan_stodola@ymail.com, tel. 603 867 482

Bezpečnost bruslení nejprve
Vyprošťovací bodce: vlastní v jednoduchém provedení i se záchrannou šňůrou, nebo tovární model ze Švédska. Více mezi obrázky.
Švédské bodce stojí 345 Kč

Brusle
Máte doma běžky a k nim lyžařské boty? Chcete dojet k ledu na běžkách a bez přezouvání bruslit?
Nordické brusle jsou vybaveny vázáním Salomon či Rotefella a na požádání i v back-country verzi. Mají volnou patu, takže jedou stejně rychle jako závodní rychlobrusle. Připínání a odepínání bruslí je stejně rychlé jako u běžek.
Stejně dobře jezdí brusle MULTISKATE, které se dají spolehlivě a rychle připnout na jakékoli pohodlné boty.

Bruslařský průvodce Na bruslích Českou republikou…..105 Kč – 199 stran obrázků, map a popisů nejzajímavějších a nejkrásnějších bruslařských terénů v České republice, jednoduchý postup jak naučit děti bruslit, návody na výrobu bruslařských pomůcek a hlavně bezpečnost při bruslení

Nově dodáváme brusle T-Skate, které byly vyroveny ve Švédsku podle našich připomínek. Několik let jsme testovali a navrhovali – mimo jiné – tato vylepšení:
kratší „nos“ – lepší přešlapování i transport bruslí
oblá zadní část brusle – už se dá bruslit pozadu i na nordických!
přichycení nože do hliníkového profilu nýtem – nerozbitnost

brusle T-Skate s vázáním SNS Profil* i pro boty SNS Pilot……………..3 699 Kč
brusle T-Skate s vázáním SNS Pilot* pouze pro boty SNS Pilot……..3 699 Kč
brusle T-Skate s vázáním NNN Rottefella R3 Skate………………………..3 699 Kč
brusle T-Skate s vázáním NNN Rottefella BC pouze pro boty backcountry ..3 899 Kč

brusle T-Skate – včetně šroubků a návodu pro SNS a NNN……….2 450 Kč

nordické brusle Multiskate – včetně univezálního vázání – lze přichytit na jakoukoli botu (nejvhodnější jsou pevné vojenské boty či pohorky)…..3 799 Kč
váha: 1,3kg/pár

Nordické brusle jsou dodávány dokonale nabroušené, s vázáním jsou připravené k okamžitému bruslení. Na čistém ledu (bez písku a prachu) je na toto původní nabroušení ujet až několik set kilometrů, což se dá zvládnout za celou sezónu ale i za jeden den.

Novinka: HROŠÍ STOLICE – originální stojan pro broušení nordických bruslí…..299 Kč

HROŠÍ KLY – vyprošťovací bodce originální české výroby a designu…..189 Kč

HROŠÍ TESÁKY – vyprošťovací bodce české výroby a designu, zahrnující v sobě 4,5 metru šňůry s nosností 180 kg, olejovaný masivní buk…..245 Kč

Kontakt: jan_stodola@ymail.com nebo telefonem 603 867 482

* K dotazům na vázání – automatické vázání (SNS i NNN Automat) se na nordické brusle nehodí. Zkoušeli jsme to a má dvě zásadní nevýhody: brusle jsou vratké a automat je třeba zacvaknout přišlápnutím. Druhou nevýhodou je zamrzání automatického vázání – často nejde vůbec odepnout. Pro nordické brusle je nejvhodnější vázání SNS Profil Skate, které je kompatibilní s jendohrazdičkovými a dvouhrazdičkovými (Pilot) botami normy SNS, a v případě normy NNN vázání R3 Skate.

==================================================================================================================

Nabízíme broušení nordických bruslí a rychlobruslí

Na českých řekách, jezerech a rybnících přibývá bruslařů na nordických bruslích, které jsou specifickým druhem rychlobruslí. Brousí se stejně, tj. plocha přiléhající k ledu musí svírat dokonale pravý úhel se svislými stranami nože a hrana musí být ostrá, aby se mohl bruslař pohodlně odrazit a vychutnat si lehkost pohybu.

Broušení rychlobruslí je rituálem, každý závodník si brousí sám a používá různé vlastní vylepšení. Netroufáte-li si na broušení sami, obraťte se na nás, brusle Vám odborně nabrousíme.

Na brousšení rychlobruslí existují stroje, ty se ale vyskytují jen velmi zřídka a výsledek bývá neuspokojivý (na ledě znějí strojně nabroušené brusle jako by měly přídavný motůrek). Závodní rychlobruslaři i většina milovníků dálkového bruslení věnuje osobní péči ostří svých bruslí. Pro úspěšné nabroušení je třeba uchytit obě brusle tak, aby byly vedle sebe a ve stejné výši, nejlépe k pracovnímu stolu nebo si můžete od nás zakoupit stoličku na broušení nordických bruslí, která byla navržena a léta vylepšována aktivními bruslaři. Na počest vývojáře se jmenuje Hroší stolice a spolu s podrobným fotonávodem dokonalého broušení ji najdete v naší nabídce: http://brusleni.e-zpravy.cz/picture.php?aid=17&id;=25

Brousek (správně lavicový brousek) je běžně k dostání v železářstvích, měl by být nejméně 20cm dlouhý a nejlépe s jednou stranou hrubou a druhou jemnou či jemnější. Pokud máte na výběr, zvolte spíše hrubší verzi hrubé strany a jemnější verzi jemné strany. Příliš jemná „hrubá strana“ vás zaměstná na zbytečně dlouhou dobu.

Návod na broušení najdete také v knize Na bruslích Českou republikou. Doplníme jenom, že rychleji nabrousíte na sucho, tedy bez použití oleje.

Od nás zakoupené brusle vydrží ostré po několik set kilometrů, pokud budete bruslit na čistém ledě. To, že brusle nejsou dostatečně ostré, poznáte podle toho, že při odrazu do strany brusle prokluzuje. Na hrubém a zasněženém ledě se dá bruslit i na tupých bruslích, při přechodu na hladký led se ostrost velmi rychle prověří.