Výřad kachen

Část Kulischekova archivu, který mám k dispozici, neobsahuje k dnešnímu dni žádnou výroční vzpomínku, ani na příští dny nemám příliš slibného materiálu. Dnes jen zmínka z nezařazené fotografie z Kulischekovy březnové cesty do Spojených států. Na rubu místo data a lokalizace stojí: „Samá voda“. Nejspíš jde o záběr řeky Colorado v Grand Canyonu, napovídá tomu hloubka údolí a strmost skal. V každém případě jde o záběr z Ameriky.

Kulischekův snímek z cesty do Spojených států

Něco k závěru sezóny, který nastane přibližně za měsíc nebo dříve. Hroch před časem navrhl uspořádat výřad kachen, neboť někteří bruslaři se vídávají po mnoho let výhradně na ledě. Tentokrát by to byl oheň na pevné zemi, na vidlích by se opékalo kachní. Předpokládám, že Hroch svůj nápad podpoří i trofejí pro Krále či Královnu kachen.

Poprosím o připomínky ke kritériím. Kachna se považuje za ulovenou, byl-li bruslař ve vodě nad kolena a více. Průšlapy, mytí nohou při nástupu či výstupu (pokud není oběma nohama nad kolena a výše) a pád do vody na pevném ledu se nepočítají. Otužilecké koupání se do žebříčku nepočítá.Budeme počítat každé z krátce po sobě jdoucích propadnutí na stejně nestabilní malé ploše ledu? Počítá se propadnutí či uplavaná vzdálenost? Počítají se kachny ulovené na území Česka, nebo povolíme import? Musí mít Král rohy?

Prosím tedy o připomínky a návrhy, abychom mohli při slavnostním výřadu vyhlásit Krále. Datum slavnostního výřadu bude oznámeno později, zatím ještě sezóna běží.

Bruslaři obvykle nemusí do vody podruhé, ale ledoběžkáři se noří podruhé pro svůj stroj

Pro ilustraci náhodný výběr z lovů kachen plus jeden archivní Kulischek.

Napsat komentář