Ledy sílí – bruslení se rozšiřuje od jihu – je třeba umět vylézt z ledové díry

Ač teploty příliš neklesají, bruslitelných ploch přibývá.

Lipno je celé zamrzlé, ale bez většího rizika see bruslí ve stále stejné oblasti, kde už je to možné téměř bez přerušení po šest týdnů, mezi přívbozem Horní Planá a železničním mostem. Na Nový rok by bylo dobré „plácek“ rozšířit, uvidíme, jestli to bude spojené s koupáním.

V Novohradských horách se také bruslí od poloviny listopadu, led je po několika sněženích hrbolatý s několikacentimetrovou vrstvou sněhu.

Selibovský rybník

Rybníky v jižních Čechách jsou jinak podobná zrcadlům. Na většině z nich je třeba být připraven na novoroční koupel. Selibovský rybník byl na Silvestra obbruslen bez nehody, částečně i Ktišský.

Dávná otužilkyně hlásí, že i Podhradská tůň v Kokořínském Dole je sjízdná a prý bez koupání, nicméně je s tím třeba ještě trochu počítat.

Dolní padrťský

I ve středních Čechách už se dá bruslit, třeba na rybníce Šebíř u Vlašimi a pokud nenasněží či nedojde k oteplení, už jen milimetry nás dělí od velmi atraktivních velkých ploch.

Padrtě mají 3-4 cm pevného ledu a také 3 cm sněhu místy přimrzlého. Sníh tam bude bruslení vadit.

A konečně je možné najít místa vhodná bruslení skoro všude, např. v Krušných horách. Jen pořád platí, že to je převážně pro ty, kteří se rádi koupou a hlavně – umí vylézt zpět na led či se dostat na břeh.

Napsat komentář