Mrzne až pražští bruslaři přemýšlejí, kam se v sobotu vypravit

Tak kam? V Jablonci led přežil, ale jen v malém rozsahu. Příkop mezi břehem a ledem se rozrostl i na desítky metrů. A bohužel tam mrzne mírně. Za titulní obrázek děkuji MJ.

Mšeno 7. ledna, děkuji ZS

Labská ve Špindlu bude podle mého odhadu možná po překonání slabých krajů a s opatrností v hodní třetině (ovlivněno mohutným přítokem).

A jistá vodní plocha ne daleko od v.n. Mšeno byla na Tři krále bez ledu, dnes už s ledem. To jen tak mimochodem pro běžkaře.

Vsadil bych si i na Novohradské hory, tam mrzlo důkladně a pokud se to zopakuje v noci na sobotu, led by mohl být pěkný.

Dalším místem, kde mrzlo vydatněji, je oblast přehrady Sedlice. Je pro mě nejblíž, v oblasti se najdou i menší rybníky, tak nejspíš vyrazím tam.

Vše jen pokud nenasněží, v pátek večer zatím bílo není.

Kdo by chtěl na nejistou výpravu, tak v sobotu v 8:00 zkontroluji teploty a sněžení, a potvrdím akci na fb i na www.dalkovebrusleni.cz, aby se mohlo kolem 9. vyrazit.

Mšeno 7. ledna, děkuji ZS

Text ze Tří králů: Teplota klesá, zájem o led stoupá. Ale kde? Ještě v úterý pokrýval led nádrž Mšeno v Jablonci. Od té doby pršelo a nemrzlo, takže osud ledu je nejasný, ale nejpozději v pátek navečer dorazí aktualizace. Zároveň se na nás ženou sněžné mraky.

Mšeno v Jablonci v úterý 4. ledna – na ledu stále držely těžké kamany, u břehu vodní příkop

Vyhlídka je taková, že pokud přežil led v Jablonci, v sobotu by snad mohl být k bruslení. Labskou ve Špindlu odhaduji podobně, tam led určitě v nějaké formě přežil, ale velká část může být ovlivněna mohutným přítokem. Jak u Mšena tak u Labské jsou zvýšené hladiny, tudíž nesnadný přístup na led. Bude-li mrznout hodně, zamrzne i vodní příkop. V každém případě s tím bude potřeba počítat, např. skládací žebřík, lehká plavidla, apod. pomohou.

Napsat komentář