Paradoxy nedělního bruslení

… a trochu aktuálního zpravodajství

Na Trnávce to bylo 4:2 pro bruslařky, a to ne ledajaké. V kvalitě a ladnosti bruslení byl poměr ještě výraznější 🙂 Kde byl Tom Bin, aby jednak pomohl poměr stáhnout, ale hlavně založit portfolio pro bruslařský kalendář 2023 🙂 Asi jedinou stížností na současný kalendář je totiž absence bruslařek 🙂

To je ta čtvrtá, která fotila 🙂

Druhým paradoxem bylo ohledání včerejší díry. Včera jsem se domníval, že při levém břehu se vůbec nedá bruslit, je to náslunný břeh. Ale ona díra byla opravdu jen jediným malým místem na celé ploše s jen nepatrnou krycí vrstvou sněholedu, aniž to bylo vidět. I když jestli to nebylo vidět, nevím, pouštěl jsem zrovna přímý přenos a nekoukal pod nohy. Evidentně šlo o poruchu na konci spáry vedoucí od poloostrova a končící kousek od břehu. Kdyby šlo v příštích dnech ještě na Trnávce bruslit, i tak bych se levému břehu spíše vyhýbal, led je tam slabší, ale nikde to nevypadalo na průlom.

V neděli se bruslilo i na Padrtích: „Dnešní Padrtě, při západním břehu celkem na pohodu, trošku hrbaty ledosnih ale síla misty 10cm. ale někde rychle slábne. Provrch se zatím neboří.“ Od PŠ, díky!

I na Lipně to jde, podle zprávy na fb ještě není povrch ideální. I podle webkamer a pozorování se povrch Lipna postupně vylepšuje. Může se stát, že to bude jediný dostupný led, neboť mrazy nepřicházejí.

Dolní panský, JJV od Jinřichova Hradce. Dnes tvrdý led, sjízdný i na kanadách. Rybník se ovšem napouští, takže totéž nemusí platit pro rybníky v okolí. Nicméně je dobré vědět, že tam led je a zatím silný. V případě příznivého vývoje jsou nedaleko velmi zajímavé vody, např. Staňkovský – díky MP!

Napsat komentář