Další noční bruslení. Vyhlížíme černý led.

Padrtě, led silný všude. Na náledi většinou lepší, na ploše někde hrbolatý. Nástup všude bez problému. Někteří bruslaři přijeli na běžkách a hned přepnuli na brusle, tzv. dvojboj dálkového bruslení.

Kolem tekoucí Klabava by byla dokonalá pro potoční brusleni, led černý leč jen centimetr silný, takže to ještě nejde.

Klabava 1 cm

A na závěr vybruslení na Starostově koupališti v Nepomuku, hned vedle hospody, pivo přes led možné. Je to jedna z nejmenších ploch, na které se kdy pěstovalo dálkové bruslení, velikost obranné či útočné třetiny – vyberte si podle osobního zaměření 🙂

Tolik k pondělnímu bruslení. A co dál? V úterý 7. února 2023 večer snad už bude i černý led, dosud jsme bruslili na přemrzlém sněholedu s ne vždy příjemným povrchem. V plánu je předběžně Mácháč, odjezd v 19:00 z Prahy. Zase bude svítit měsíc, vidět bude dobře.

V úterý nejspíš někdo vstoupí na Lipno, dosud nebyl led příliš silný.

Přišla zpráva z vodního díla Mšeno v Jablonci. Voda zalila dříve starý a ne úplně bruslení příznivý led, který by měl být dostatečně silný. Nádrž je ale z části vypuštěná, tak už takto malé plocha je ještě menší. Pro místní možnost bruslení na pěkném ledu – pokud je tedy opravdu dostatečně silný.

Napsat komentář