Přehled ledu a plán na pátek

Z tajemných zpráv pana Špůrka plyne, že je třeba vyrazit co nejdříve a že se nám bude hodit prkno pro nástup. Takže kdo by se chtěl v pátek připojit, tak v 5:15 odjezd. Sedlice atd. se dají přidat, tam by to mělo vydržet déle.

Jarní nástup


Nechranice: Tušimická zátoka a kousek po proudu od ní, potom celý jižní břeh až po Vikletický výběžek by měl led do pátku vydržet, bude-li v noci opět mrznout, což se dá průběžně kontrolovat na grafech ČHMÚ, stanice Tušimice. U hráze jen v případě mrazu a ideálně hned za svítání. Po Ohři už se na bruslích nesvezete, je tam jen voda.


Olšina per Dáša K. a dříve per pan Sy: „Posíláme info o tlustém ledu, neboří se.“ I tam by to chtělo brzy. O Lipnu před několika dny referoval pan Sy, že to jde. Stanice ČHMÚ v Černé napoví ohledně nočních mrazů. Já se tam nechystám, leda v neděli ráno, neboť tam budu mít tak jako tak cestu. Lipno není v ďolíku, sluýnce se do něho opírá obzvlášť silně, opět co nejdříve ráno po mrazivé noci.

Dále prý – per LM – potenciál skrývá Velké Dářko a další vodní plochy na Žďársku, kterému denní slunce naopak může pomoci. Opět brzy po mrazivé noci, nebo pokud bude o víkendu chladno i přes den.

Napsat komentář