Přehled bruslení do 8. února – už se bruslí skoro všude, nestíháme jednotlivě aktualizovat

Když někde něco zkoumáte, tak prosím důkladně a přesně, vč. polohy nástupu. Ideálně probruslit, potom referovat. Dobré jsou i zprávy (tam a tam to nejde – voda, slabý led, …, opět s co nejvíce podrobnostmi). Nevíce zpráv je ve fb skupině Bruslení v Česku, případně přidejte do komentářů.

ČERNÝ LED

Mácháč: teď v poledne začal praskat, jak do toho svítí slunce. Večer to ale bude opět dobré (má i vlastní post)

Žabakor: 5 cm

Záplavy: cca 5+ cm, bruslí se, hladký led

Lipno loděnice: 4 cm, poprašek, trochu hrubý led u břehu – to je překvapivé, čekal bych po těch mrazech lepší situaci.

Lipno, Dolní Vltavice: 100% zrcadlo, pan Sylla bruslí, snad napíše více,

Šarlatský rybník v Písku: méně než 3 cm – to je také reference k rybníkům v okolí

Tálínský ale 5+, bruslí se

Třeboňsko: většinou černý led, 3-5 cm, ale na bezstarostné bruslení bez omezení to ještě není, stoky zatím tečou (samozřejmě jen ta místa, která byla vidět, ostatní nevíme). viz samostatný post na fb Bruslení v Česku.

Mariánské Lázně a západ západních Čech: čerstvě zasněženo, předtím tam byl slabý černý led, takže průšvih. Pás sněžení končí u Hracholusk, stav neznáme.

„Studený rybník“ na Nové Olešce u Děčína – 4 cm zrcadlo, důkladně probrusleno křížem krážem spolehlivým zpravodajem. viz samostatný post na fb Bruslení v Česku.

Orlík, Otava u Štědronína: led zpívá, ale nese. 8. února projeto od Štědronína na soutok u Zvíkova, dále opatrně na Vltavu podle pravého břehu Otavy a potom až ke Zvíkovskému mostu přes Vltavu – hned za mostem velmi slabý úsek, nelze překonat.. Od soutoku po proudu Vltavy 2300 metrů do počátku zúžení. Potom je to slabé. Pod Žďákovskýn mostem max. 2 cm, takže tam to nejde určitě.

PŮVODNÍ, TEĎ TROCHU HRBOLATÝ LED

Sedlice, přehrada: na většině plochy původní silný led bez sněhu. Lehce hrbolatý, bruslení dobré, nástup bezproblémový. Ke konci vzdutí černý led, který teď možná už bude silnější, ale v neděli večer to byl jen škraloup – ten černý led je třeba prověřit!

Padrtě: silný trochu hrbolatý led na obou rybnících zhruba stejný. Lepší na náledi těsně u kraje. Bruslit se dá dobře a všude, nástup bezproblémový. Aktuální článek zde. Kolem tekoucí Klabava měla v pondělí večer jen centimetr, stojí za ověření, mohlo by to být nádherné potoční bruslení.

Vše výše je stav v úterý 7. února s aktualizacemi 8. února 2023

Napsat komentář