Kam v sobotu? Pátek ukázal, že na bruslích ne, na běžkách možná, na ledoběžkách určitě.

Led sice v sobotu bude leckde, sníh na většině území smyl déšť, ale přesto si moc nezabruslíme. Veškerý led je měkký, brusle se příliš zarývají. Třeba na ledoběžkách to půjde. My jsme byli v pátek odpoledne na soutoku Otavy a Vltavy. Libor by tam býval byl přeborníkem v najetých kilometrech, protože jezdí s hůlkami, ale my jsme je neměli, tak to bylo trochu náročné bruslení. Pokud to ale zmrzne, budou nám závidět i Švédi 🙂

Od soutoku až někam za Svatou Annu by se zítra dalo s opatrností na běžkách – na soutoku je led hraniční, dále zesiluje, kolem Svaté Anny má více, než jsem schopen prorazit, pravděpodobně i přes 10 cm. Sice tam není žádný sníh, na ledě voda, ale o měkký povrch ledu se hrana běžky krásně chytí. Podle satelitních snímků je zamrzlý soutok Otavy a Lomnice a Otava přibližně na úroveň Dědovic, ale to se bude zkracovat kvůli zvýšenému přítoku, jak všude taje a prší. Nástup přes loďku byl snadný, jinak bude vyžadovat dlouhý první krok, právě kvůli zvyšující se hladině.

Podobně na Trnávce a Sedlici, to zase v pátek navečer prozkoumal spolehlivý dálkový plavec. Aby to nemátlo, ani tenotkrát neplaval.

Brusle se příliš zarývají, běžky budou fungovat skejtově i na soupaž. Jen vám nateče do bot, vrstva vody je teď na ledech někdy i „nad nápravy“, tj. nad brusle (4 cm a více).

Napsat komentář