Z archivu Otto Kulischeka

Otto Kulischek, když zrovna nepašoval, fotil. Z archivu Trojmezí se mi podařilo získat a naskenovat sbírku jeho fotografií. fotografie Kulischek vždy pečlivě datoval, takže dnes představuji fotografie přesně 100 let staré, z 3. března 1921. Jenom lokalita není pečlivě zaznamenána, na rubu jedné z fotografií jsem našel pouze jedno málo čitelné slovo Geheimer.

Na dalších fotografiích se daly přečíst či odhadnout nesouvislé informace z vybledlého inkoustu. Kulischek si poznamenal, že kdyby jel tamtéž i druhý den, dal by si větší pozor na fotoaparát. Několik míst je slabších, ale ty se prý dají obejít, kdyby se ledová situace zhoršila. Taktéž by na led nastupoval nejpozději za svítání, asi kvůli pořízení zajímavých fotografií. Tento důvod ale sám Kulischek neuvádí, jen se domýšlím. U každé fotografie se objevuje zkratka r.U. Žeby by rechtes Ufer? Jak jsou Kulischekovy fotografie kvalitní, tak z popisků se tentokrát o moc více nedozvíme.

Jinak v katastru obce Studenec se dnes docela dobře bruslí na pevném ledu v sobotu zkoumaného rybníka u olešnického JZD. To je od místního zpravodaje, který tam bydlí.

Napsat komentář