Weissensee (aktualizováno 24.2.2020)

20.2.2020 (pokračování pod galerií)
Slunečno, skoro jasno, cca 6 stupňů, upravená dráha 3,5 km, pár dní snad ještě vydrží. Ráno a po 16.30 zapadne slunce za hory a během chvíle dráha vymrzne, zrychlí se. Do 18.30 se dá krásně jezdit.

Okruh je v západní části jezera, kde je maximální hloubka 15 m. Východní část jezera s maximální hloubkou 97 m zamrzá o poznání hůř. Střední část jezera je zároveň nejširší a nejvíc exponovaná slunci, aktuálně v severní části odtátá až 10 m od břehu, notně rozpraskaná, jedna prasklina se táhne těsně podél jižního břehu, čili se nedá na břeh dostat ani na jedné straně a obejit příčné praskliny.

21.2.2020 (pokračování pod galerií)
Druhý den cesta autem až cca do poloviny jezera, dál pěšky, je to nějaký park. Hledali jsme cestu k přístupnému ledu. Po chvíli nás předjelo cosi s nápisem Park Ranger. Zastavil a nabídnul odvoz s tím, že nám i ukáže kde se nám bude spolehlivě dobře bruslit. Východní asi 3,5 km jezera jsou v užším a hlubokém údolí kde na jižní část slunce přes den vůbec nesvítí. Led tu má mezi 20 a 25 cm, lehoulince drncavý ale výborný. Na slunci led při 11 stupních hodně pracuje a v tenčích místech se chová jarně. Lidí přesně 3.

Okruh dnes s výrazně lepším povrchem navzdory vyšší teplotě, foukal vítr, který led vysoušel a nerozjížděl se tak. Odpoledne 21.2 už z okruhu a jeho blízkosti odstraňovali různé poutače, budky, možná se uzavření blíží.

24.2.2020

Dnešní dopolední bruslení bylo zároveň poslední, tedy aspoň na oficiálním okruhu, resp. jeho malé zbývající části. Noční teploty 6°C a denní teplý vítr při 14°C dělají svoje. Na vodě se ale jezdilo krásně.

One thought on “Weissensee (aktualizováno 24.2.2020)

Napsat komentář