Lipno se stále vyplatí navštívit

Teď už ne – platí, že podmínky se často mění hodně rychle. Platnost článku je obvykle k datu napsání. Zrovna u Lipna platí, že má dost webkamer či meteostanic, kde se dá ověřit, zda popisovaný stav stále trvá.

Dálnice na Tajvan

V oblasti Lipna se teplota stále drží pod bodem mrazu. Ne moc, ale zároveň nic nepadá. Zato vznikají ledové dálnice, kterých už je mezi přívozem Horní Planá a Tajvanem velmi hustá síť. A u pláže v Černé také. Jen je třeba se stále vyvarovat velkých ploch černého ledu, nebo si je důkladně prozkoumat. Od víkendu led sice nepatrně zesílil, není na většině ploch černého ledu pořád dost silný. Na dálnicích je ovšem bezpečně.

Joelova díra dva dny poté – tentokrát by led při zkušebním oblouku neprošlápl, přejezd suchou bruslí do Černé možný ještě není, leda při březích s trochou obcházení
Tudy cesta po proudu zatím nevede


Případné sněžení se dá lehce zkontrolovat skrze webkamery Windsurfing Lipno a Ubytování u Kučerů ve Frymburku. Pokud budou zřetelně vidět dálnice, znamená to, že nesněžilo, jednolitá bílá plocha znamená sněžení.

tHustá dálniční síť

Od hornoplánského přívozu proti proudu chodí bruslit množství lidí, led je tu však nejhorší, prošel několika oblevami a sněženími. Dálnice od přívozu po proudu jsou pro rozvážné a zkušenější bruslaře zážitkem.

V úseku Horní Planá – železniční most 3. ledna vyplužili cca 6km dráhu, kterou hodlají za apoň trochu příznivých podmínek udržovat – více fb Ledová magistrála. Samozřejmě stále platí, že led je na vyplužené dráze hrbolatý a brzy bude i rozrytý od bruslí, takže zdatní dálkoví bruslaři dají přednost přírodním ledovým dálnicím po proudu od Horní Plané, dokud nezapadají sněhem. Případně i dalším ledovým plochám jinde, které jsou stále sjízdné.

One thought on “Lipno se stále vyplatí navštívit

Napsat komentář