Otto Kulischek objektivem aparátu finanční stráže

Les, ve kterém byl Kulischek pánem

Dnes nečerpáme přímo od Otto Kulischeka, ale z archivu finanční stráže královského města Brod v Lese. Krátce po objevení lesních ledů je začal Kulischek využívat pro pašování lihovin.

6. března 1913 došlo k památné honičce, kdy Kulischek unikl jen těsně. Do sboru finanční stráže byli přijati dva zdatní bruslaři, Kramer a Mulder. Oblastní rada Trojmezí je nasadil místo pohybově nepříliš nadaných financů, kterým Kulischek neustále a snadno unikal. Nové posily vyrazily za Kulischekem v kritickém přejezdu po volné ploše do lesa. Zvláště Mulder se rychle přibližoval. Kulischek si vždy přihnul z lahve na kuráž, tentokrát to asi trochu přehnal, neboť když se ohlédl, viděl Muldera dvakrát. Trochu ho to polekalo, ale Mulder naštěstí po půl míli odpadl a Kulischek vystřízlivěl. Pořád neměl vyhráno, Kramer se držel dlouho a byl by Kulischeka zadržel, kdyby si v zákrutě byl nespletl dráhu. Toho Kulischek využil a dvojitým průšlapem tenkého ledu mezi dvěma kmeny Kramera zastrašil a definitivně setřásl.

Kulischek překonává padlý strom skokem. Na toto nebyl npor. Kramer zvyklý, nikdy předtím na bruslích překážky přeskakovat nemusel

Z archivu finanční stráže čteme upozornění, že Kulischek bude tuto oblast pro silný led a vhodné počasí využívat přinejmenším týden.

Napsat komentář