Házečku používat neplánujeme, ale v NEDĚLI bruslit ano

Sobotní bruslení na Trnávce bylo fajn i přes brzkou kachnu. Šlo ale o asi jediné místo na celé ploše, kde se dalo probořit, všude jinde byl led dostatečný. V neděli znovu, moc jiných možností nemáme.

Předpověď na sobotu dává jistou naději. Trnávka i Sedlice by mohly přituhnout a aspoň ráno mít tvrdý led. Ranní kontrola teploty rozhodne.

V pátek se pod nulu nedostala ani přízemní teplota

Bruslení málo příznivá doba trvá. Přesto je zamrzlých mnoho vodních ploch. Bohužel také zapadaných sněhem, nebo se sněholedovým povrchem, na kterém bruslit nejde. Kam tedy?

V pátek by mohla být k bruslení přehrada Trnávka u Želivi. Ve čtvrtek to šlo, po poledni začíná povrch měknout, ale i tak ji lze objet po celém obvodu. Blízká Sedlice se ve čtvrtek příliš bořila, páteční na Sedlici je tedy zatím nejisté. Na vyšší Vysočině vládne sníh, na Lipně také. Možná by stálo za vyzkoušení i údolí Pšovky (Harasov, Kokořín) – v posledních několika dnech nevyzkoušeno, takže nevíme ani nosnost ledu ani kvalitu jeho povrchu.

V nabídce máme nově házečku: Záchranná házecí šňůra Znadstra „Házečka“: 999 Kč – pokud má házečku každý bruslař, včetně „kachny“, tj. probořeného, mohou se lana spojit. Dva bruslaři po spojení lan mají k dispozici 46 metrů, tři 69 metrů, atd. Házečka je snadno aktivovatelná i pro probořeného bruslaře. Zátěž odhazovaného konce lana je obalena dostatečnou vrstvou měkké hmoty, aby nedošlo ke zranění zachraňovaného. Házečka se snadno připíná či spojuje horolezeckou karabinou (není součástí).

A také Nordic Skate Holder – transportní držák na nordické brusle: 229 Kč (obrázek bude doplněn) – komu se už nelíbí veloduše jako transportní chrániče bruslí, může si pořídit stylovou náhradu.

Házečku, holder i naši celou nabídku najdete na této stránce v záložce PRODEJ NORDICKÝCH BRUSLÍ A VYPROŠŤOVACÍCH BODCŮ

Napsat komentář