Bruslení na obzoru – se středečním upřesněním

V úterý vypadala situace příznivě, předpovídaný mráz měl led zásadně posílit. Bohužel mrzlo jen symbolicky. Z v úterý představených míst by ve středu měl být dostatečný led v Jablonci, ale zatím ještě nikdo neprojel celou plochu. Kdo Mšeno prozkoumá, nechť dá, prosím, vědět. Důkladně mrazivá noc byla pouze na Lipně a v Novohradských horách. Lipno ale ještě potřebuje nejméně jednu takovou noc.

Původní článek z úterý: Úterní Záplavy (Kamenné Žehrovice) slibují luxusní bruslení. Led cca 1,5 cm, hladký. Přijde-li mráz, možná už i ve středu by se to dalo zkusit. Ve čtvrtek určitě. V úterý je SV kout za ostrůvkem zcela bez ledu. Takže až bude na ploše led silný, tady je třeba prozkoumat, bude tam zcela nový led.

Žabakor, prý cca 3 cm, tudíž ve středu velmi nadějné. Za fotku děkuji MJ.

Žabakor 11.1. od MJ, děkuji.

Mšeno v Jablonci: podle oficiálního údaje 4 cm ledu, poprašek sněhu. Na led se dalo v úterý vstoupit. Nenasněží-li, ve středu je Mšeno jistota – zatím tuto verzi ledu nikdo neobjel, tak se samozřejmě mohou vyskystnout místa se slabším ledem. Za fotku a zprávu děkuji MJ, za další zprávu děkuji VŠ.

v.n. Mšeno v úterý 11.1. – od MJ, děkuji.

Levínská Olešnice hlásí s opatrností bruslitelný led již v úterý. Předpokládám, že ostatní rybníky v okolí na tom budou podobně.

Výbava na bruslení: nordické brusle, vyprošťovací bodce, brousky, stolice, literatura, servis a bruošení nordických bruslí a rychlobruslí je k dispozici na https://www.dalkovebrusleni.cz/o-nas/

Napsat komentář