Bruslení dnes – středa: je to stále lepší

Na přehradě Mšeno částečně stále půl cm sněhu, část bez sněhu, asi 0,5cm se zarývají na některých místech lyžiny (ledoběžkařům – bruslařům nejspíš také) – díky MJ!

v.n. Sedlice: 5-6 cm nového ledu, už hladkého, povrch se zlepšuje. Led trochu pocukrován sněhem, rozsah brusleni podle sobotních stop a mapky – o moc dále už se nedojede ani za současných cca -5 nocí.

Sedl.ice, rozsah bruslení 5.3.2022

v.n. Tatrovice: led bez sněhu, silný dost, místy otevřená voda. Dalo se bruslit po celý den.

Trnávka stále nedostatečný led, i když se pomalu zlepšuje. A kdyby někdo hledal velkou vodní plochu v okolí, tak samá voda.

rybníky u Žďáru nad Sázavou, například Konventský: ty, které mají starý led, jsou fajn (nalézají se na sever a sevorozápad od Žďáru), ty s novým ledem nejsou zatím dost silné – rybníky na severním okraji a pak dále na sever jsou většinou dobře zamrzlé s docela dobrým povrchem. Lehce posněžené. Z větších ploch má Pilská malinko pod 3 cm naprosto hladkého ledu, chtělo by to ještě aspoň dva centimetry navíc – zároveň lehce posněžený led.

Velké Dářko: V sobotu ráno napsal bruslař, že se pohyboval na většině plochy a že střed je silný, zatímco při březích je led slabý. Odpoledne jsem to ověřil. U jižního a jihozápadního břehu se za praskání ledu dá opatrně bruslit, ideálně dva až pět metrů od břehu. Jednak je to tam mělké a také se dá dostat snadno na břeh. A střed? Bruslař tam opravdu byl, zůstaly po něm stopy, ale led všude strašidelně ječí, při každém odrazu se prohne, je na tom stejně jako u břehu. Dářko je tak rozsáhlé, že v případě nehody a nutnosti se prolámat až ke břehu se to nedá zvládnout. Takže ještě centimetr až dva, a bude to dobré. Mapku projetých míst přikládám. Slabá sněhová vrstva většinou roztála.

Aktualizace z 8.3.: bruslilo se po celé ploše. V SZ části bariéra, raději vynechat.

Velké Dářko v sobotu 5.3.2022 – slabý led, raději bruslit jen podél jižního a jihozápadního břehu

Nová Oleška u Děčína: níže post Jaroslava Uhera, díky za něj – už tam je zpráva i z pondělí, prý 5 centimetrů a tři bruslaři. Cenné rozšíření současných bruslařských rajonů na sever. Jaroslav dodává zprávy každý den, na Olešce je to lepší a lepší, jen náslunná strana pořád slabá.

Olšina, to je na jihu. 4 cm a led ječí. Centimetr navíc by se hodil.

Lipno: bruslilo se na částech. Celé ještě určitě nejde, ale velké kusy se najdou u Perneku a v úseku mezi HP a Horní Planou i u Dolní Vltavice. V poslední době opět napadlo nepatrně sněhu, zatím bruslení nepřekáží. Pomůže odrazit sluneční záření a rozpouští se.

Malá Amerika: přístup z JZ rohu, sjízdná celá kromě posledních několika metrů východního konce. Částečně vyčištěna od kamenů, rozvlněna, rozpraskána, takže ve čtvrtek bude led pevnější. Povrch většinou bezvadný, místy zmrzlé stopy od vodního ptactva, které nijak nevadí. Do Velké se nedá dostat, vizte příspěvek níže.

Lipiny ve středu 9.3.

Lipiny v Modřanech: malý rybník na obědovou pauzu hned u zastávky tramvaje Poliklinika Modřany. Pěkný led, jen zaneřáděn kamením, větvemi, flaškami a vším možným, co tam blbí lidé neustále házejí. Středeční aktualizace: dnes lepší. Něco jsem uklidil já, ale evidentně tam uklízel i někdo další. A nikdo nově neházel.

Lipina s poházeným kamením

rybníky v Martinicích: podle satelitu starý led, tj. teď pevný. Pokud tam někdo je, rozhodně to stojí za zkoušku. Labskáve Špindlu vypadá zasněženě. Toto jsou postřehy ze satelitu, je třeba vyzkoušet, ale není to beznadějné.

Tepelská vrchovina: jen pozorování z dálky, něco by se tam najít mohlo – bez záruky. V relaci k Tatrovicím je téměř jistota, že se v okolí Teplé bruslení najde.

Padrtě: stále nic, resp. tu a tam trochu ledu, který ale nikoho neunese – ověřeno na místě

Věžák a Nebákov nemají žádný starý led, takže ten nový je buď slabý nebo už únosný, je třeba vyzkoušet. Stejně tak Kokořínsko. Podle nedělní zprávy se na rybnících v Českém ráji led tvoří, přesný údaj o přípúadné únosnosti zatím nemáme.

Mácháč zamrzlý není.

Orlík podle zkušenosti s mnoha dalšími plochami zamrzlý není. Teploty tam byly příznivé, ale to i na plochách, o kterých jsem se domníval, že zamrzlé budou. Možná někde na vzdutí Otavy by se hraniční led našel, ale zatím se tam nechystáme.

Napsat komentář