Kde se bruslí – aktualizováno v pátek navečer

Mšeno v Jablonci: Starý teplem vyhlazený led, nástup z většiny míst pravého břehu, naopak z levého se nenastoupí. Prostřední jezero je také dobré. Nevíme, co sníh. Vypadá to, že ho tam moc nespadlo, ale je třeba ověřit.

v.n. Sedlice: 4-5 cm nového ledu. Jen brzy ráno. Po 10:00 praskají ledové desky a jak jsou tenké, tak neunesou člověka. Do desíti je to ale parádníé bruslení, po 11:00 je už takové teplo, že se každý rád vykoupe 🙂 V sobotu nemá být přes den teplo. Led trochu pocukrován sněhemn. Trnávka cca 2,5 cm, a kdyby někdo hledal velkou vodní plochu v okolí, tak samá voda.

rybníky u Žďáru nad Sázavou: ty, které mají starý led, jsou fajn, ty s novým ledem nejsou zatím dost silné – rybníky na severním okraji a pak dále na sever jsou většinou dobře zamrzlé s docela dobrým povrchem. Lehce posněžené. Z větších ploch má Pilská malinko pod 3 cm naprosto hladkého ledu, chtělo by to ještě aspoň dva centimetry navíc. Dářko je na tom podobně, jen o trochu lépe, bruslit se dalo, ale pro bezstarostnější bruslení by se nejméně jeden centimetr hodil. Led možná do sobotního rána zesílí, ale pořád to bude velmi na hraně. Lehce posněžený povrch.

lom Požár v Řeporyjích: sice se tam nesmí, ale chodí se tam. Je to plivátko, cca 150×150 metrů. Led cca 4 cm, sníh snad roztaje. Ekvivalentně bude zamrzlá i Amerika, ale tam se teď nedá dostat.

rybníky v Martinicích: podle satelitu starý led, tj. teď pevný. Pokud tam někdo je, rozhodně to stojí za zkoušku. Labská ve Špindlu vypadá zasněženě. Toto jsou postřehy ze satelitu, je třeba vyzkoušet, ale není to beznadějné.

Tepelská vrchovina: jen pozorování z dálky, něco by se tam najít mohlo – bez záruky

Padrtě: nic, resp. tu a tam trochu ledu, který ale nikoho neunese – ověřeno na místě

Na několika místech Lipna, mezi Frymburkem a Přední Výtoní jsou oblasti se starým ledem. Také na konci zátok u Frymburku. Takže pokud tam někdo je, tak to může prozkoumat. Starý led bude silný dost, vyhlazený také, ale ze satelitu nepoznám, jestli se na něj dá dostat.

Věžák a Nebákov nemají žádný starý led, takže ten nový je buď slabý nebo už únosný, je třeba vyzkoušet. Stejně tak Kokořínsko.

Hodně mrzne v okolí Račic, ale také tam hodně svítí slunce. Kdyby se tam někdo podíval a dal zprávu, tak by měl zásluhu o bruslení 🙂 Mácháč zamrzlý není.

Orlík podle zkušenosti s mnoha dalšími plochami zamrzlý není. Teploty tam byly příznivé, ale to i na plochách, o kterých jsem se domníval, že zamrzlé budou. Možná někde na vzdutí Otavy by se hraniční led našel, ale zatím se tam nechystáme.

Napsat komentář