Tipy na víkend v Praze a okolí

Kyjský rybník – skvělý led s popraškem sněhu

Kyják nabízí skvělé sklouznutí a je vhodný i pro rodiny s dětmi. Otestováno pro vás v pátek odpoledne – krásný led je hlavně v oblasti pod ostrůvkem. Objet se dá ale celý dokola, pozor je třeba dát jen klasicky u přítoku a nedoporučujeme jezdit do tunelu pod železnicí, tam byl v pátek led ještě slabý. Je dobré se vyhnout i nejvíc zasněžené ploše kousek od ostrůvku.

Je pravděpodobné, že zde bude o víkendu hodně lidí, ale též je možné, že se případní návštěvníci dočkají i občerstvovací stanice na ledu, sledujte FB stránku Bruslení na Kyjáku.

Slepá ramena Vltavy – Libeňský přístav a Holešovická marina

Objeveno ve čtvrtek Honzou a ověřeno v pátek námi. Bruslení zde má své kouzlo: bruslí se kolem luxusních jachet, hausboatů i starých lodí, v okolí chatrče i luxusní rezidence a přímo nad Libeňským přístavem Bílá skála. Bruslení zde doporučujeme spíše zkušenějším bruslařům, občas se hlavně v odpoledních hodinách mohou objevit podmáčená místa, kde se brusle zařezávají (hlavně na východním a severním břehu). Nejlepší svezení pak je na náledích podél prasklin.

Hostivař a Šeberák

Zde máme jen starší zprávy ze čtvrtka, kdy led na Šeberáku byl sjízdný jen po náledích, jinak ještě slabý. Dokonce zde došlo k prošlápnutí ledu bruslí, naštěstí bez koupele. Podobně na tom byla i Hostivař, kde bruslení bylo hlášené také jen s velkou opatrností – tyto plochy proto doporučujeme nechat spíš až na neděli. Každopádně kdo to máte blízko, budeme rádi za čerstvější zprávy.

Smíchovský přístav

Smíchovský přístav už je také zamrzlý, nicméně zde ještě ve čtvrtek byly plochy s vodou, takže led je relativně čerstvý, ale zato krásně hladký, nicméně opět doporučujeme nechat spíše na neděli a pouze zkušeným bruslařům s patřičným koupacím vybavením.

Počernický rybník – nedoporučujeme

Počernický rybník je sice kousek od bruslařky luxusního Kyjského rybníka, přesto ho nedoporučujeme. Je zde přimrzlý sníh a jako bonus zde v pátek večer byla i břečka sněholedu s dvojákem s nebezpečnou kombinací 3 cm-voda-3 cm. Jediné pěkné místo na sklouznutí je u mostu Pražského okruhu u přítoku, kde je hladký dalmatín na ploše 200×50 m. Toto místo je však poměrně špatně dostupné, teda pokud nejdete od vlakové zastávky Praha-Běchovice.

Souhrn Polabí

V Polabí se dá bruslit na velkém množství rybníků a jezer: z pátku máme ověřené Račice, Barabu a Libišskou tůň. Na Barabě si dejte pozor při přejezdu mezi jednotlivými jezery a pokud si nejste jistí, nejezděte doprostřed jezer – řídit se můžete již vyjetými stopami našich průzkumníků – kam vedou stopy, tam jsme se nepropadli.

One thought on “Tipy na víkend v Praze a okolí

Napsat komentář