Otevření sezóny 2021/2022 tříhodinovým pobytem na tenkém ledě

Oproti minulému roku nás seveřani nedráždili ledovými zrcadly už od září, a tak možná i první evropské bruslení sezóny pro sebe ulovila naše žena, Radouch ve vysokých horách Korutan 19. listopadu. Kdyby bývala další žena nebyla malověrná a vozila s sebou brusle, mohla Markéta bruslit už 30. října, taktéž v Korutanech.

K prvnímu zářezu do ledu v Česku došlo o čtyři dny dříve než v minulé sezóně, 26. listopadu 2021. Opět na Jiřičáku. Rozdíly najdeme. Minule byl led překvapivě silný, nejméně 10 cm, zatímco tentokrát tři přesně, místy čtyři. V roce 2020 nebylo třeba při prvním bruslení dodržovat rozestupy, přestože to vláda vyžadovala, v této sezóně jsme se bez rozestupů neobešli bez ohledu na plné očkování. A sněžilo, na konci bruslení už nebylo vidět ani led ani brusle. Z těchto dvou důvodů není možné buslení o víkendu opakovat. Sněhu je příliš a stále padá. Je o mně dobře známo, že vždy bedlivě dodržuji zákazy, příkazy a omezení, proto jsme si vzali k srdci zákaz koupání v Jiřičáku. Při téměř tříhodinovém bruslení došlo jen k jednomu elegatnímu průšlapu. Další průjezd daným místem by nejspíš nedopadl dobře. I při jízdě vedle sebe s rozestupem deset metrů se okamžitě vytvořila vlna, která by nás spláchla vodníkovi přímo do hrnečků, kdybychom ji včas nepřerušili. Zajímavostí je, že led vydával celou dobu vydatné zvuky bez ohledu, zda se projíždělo po stejné trase po dvacáté nebo poprvé.

Kdy a kde se bude bruslit dále, není zatím zřejmé. Teploty klesají jen málo pod nulu, nedrží trend a sněží. Počasí této sezóny je zatím odlišné od loňského, ale chladné dny bez slunce a hlavně sněžení do vody plochy ochlazuje.

Napsat komentář