Luční bruslení

Kvůli větru zatím 8. ledna nezamrzlo téměř nic. Naštěstí jsou louky, kam nefouká a tudíž jsem se mohl projet po trávě. Nastává chladné období, bruslit se bude.

Tato louka je mezi Lhotkou a Harasovem hned u silnice. Parádní hladký led, nástup snadný, v pondělí led na hraně. Ale i opakované průjezdy po pavoucích bez kolize. Obvod to má max. 200 metrů, takže nic moc rozloha, ale zajímavé to je a když v pondělí nic jiného nezamrzlo, tak proč nevyrazit na louku.

Mezi trávou a ledem je voda, občas propluje potápník. Vhodné pro neplavce, i když já jsem prolomení ledu nevyzkoušel. I v nejhlubších částech by se nebrodilo ani po kolena, většinou tak po kotníky.

Zajímavé je, že na rybníku Kačírek v Kokořínské Dole není vůbec led. Starý led roztál za teplého počasí a kvůli zvýšenému přítoku a průtoku při vydatných deštích. Nicméně už mrzlo více než 24 hodin v kuse. Jenže také foukal silný vítr, což zabránilo vytvoření aspoň ledového škraloupu.

Mezi mělníkem a obcí Kly se opět vytvořilo obrovské jezero. Bohužel také vlivem větru zatím nezamrzlo. Voda se pomalu vsakuje, až bude led dostatečný, nebude mít podoru vody a bruslit nepůjde.

Napsat komentář