Kam dnes při měsíčku?

Středeční Žabakor se vydařil, led oblitý měsíčním světlem je čitelný a krásný. Kam ve čtvrtek?

Mráz příliš nespolupracuje. Měl jsem v úmyslu jistou přehrazenou řeku ne až tak daleko od Prahy, za měsíčního světla bývá velmi tajemná. A jako záložní variantu Němčice. Dejme tomu v 16:30 z Prahy. Zájemci nechť se ozývají.

Jinak Žabakor bude ve čtvrtek také dobrý. Nástup nejlepší z cesty, kde se stýká levý břeh s hrází, viz fialový flek. U břehu směrem k Liberci byl ve středu slabší led. Z pohodlnosti jsme ho nezkoušeli, jinak všude i na ploše bez problémů.

Odhaduji, že i Český ráj by stál za zkoušku. Mšeno je jisté.

Na Lipně mrzne důkladně, jistě se dá bruslit aspoň na některých částech. Velká plocha u Černé má černý led, ve středu 2 cm u břehu, ve čtvrtek silnější ale na černém v Černé zatím nikdo nebruslil, zato v Horní Plané je led pevný a bezvadný, ne černý, ten je jen v Černé a u hráze.

Horní Planá 13. ledna

Pražské rybníky zatím pouze kolem dvou centimetrů.

V Polné a okolí se bruslit dá. I na Dářku, které je polovypuštěné. Na některých rybnících Vysočiny nestačil roztát sníh, takže na bruslení moc nejsou. Ale je to rybník od rybníku, je třeba omrknout. Jak jsou na tom velké ledy na Vysočině, je zatím ve hvězdách. Situaci u Vídně také neznáme. Odhaduji, že by se to mohlo zkusit.

Napsat komentář